28 kwietnia 2024 r. – Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele.
  2. W liturgii tygodnia:
    • poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – Patronki Europy
    • wtorek – wspomnienie św. Piusa V, papieża
    • środa – wspomnienie św. Józefa Robotnika
    • czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny
    • sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków
    • niedziela – wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
  4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00. W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy Św. porannej lub wieczornej. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym kościele. Jeśli to możliwe – zachowajmy pobożną praktykę śpiewania litanii do Matki Bożej przy figurach i przydrożnych kapliczkach. Odmawiajmy też litanię w naszych domach.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja.
  6. Pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej  modlitwy za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a o godz. 18.00 Msza Św. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  7. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, a także święto 233 Rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. będą o godz. 8.00 i 11.00. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 11.00. W tym miesiącu wyjątkowo nie odwiedzę Parafian z okazji I piątku.
  8. W I sobotę – Msza św. godz. 18.00, a przed Mszą św. – o godz. 16.45 –  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  9. Przyszła niedziela – I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Różańca Św. po Mszy Św. o godz. 8.00 dla róż różańcowych kobiet i mężczyzn.
  10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła, otoczenia kościoła, udekorowanie kościoła kwiatami i ofiarę złożoną na środki czystości. Bóg zapłać. Serdecznie dziękuję za pomoc w wysprzątaniu dzwonnicy. Bóg zapłać.  W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Wygoda – Państwo: Girek, Golemiec, Wójcik, Gwóźdź. Serdecznie dziękuję pp. Barbarze, Andrzejowi i Idalii Firlet oraz Zofii Gajewskiej za pomoc w sobotę przy czyszczeniu kostki przy naszym kościele. Bóg zapłać.
  11. O pomoc w dalszym czyszczeniu kostki wokół kościoła prosimy rodziny z ul. Wygoda – Państwo: Jędrzejczyk, Broszkiewicz, Hebal, Maćkowski i Struzik.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, a dla dzieci – najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.