Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
1 listopada Kościół czci wszystkich tych, którzy cieszą się już przebywaniem w jedności z Ojcem, Synem i Duchem Świętym, a nie zostali oficjalnie ogłoszeni świętymi lub błogosławionymi. Natomiast 2 listopada, wspominamy dusze cierpiące w czyśccu i czekające na osiągnięcie szczęścia w Niebie. W te dni, oraz w całą oktawę, w sposób szczególny modlimy się za naszych bliskich zmarłych, aby jak najszybciej dostąpili radości życia wiecznego.
Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 7:00, 9:00, 11:00 (w kościele) oraz o 14:00 na cmentarzu, a po niej procesja z wypominkami za zmarłych. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w sobotę od godz. 9:30.
Jak co roku nasza młodzież z III klasy gimnazjum będzie rozprowadzać znicze (ofiara przeznaczona na ich wyjazd na rekolekcje przed bierzmowaniem), a kleryk będzie zbierał ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
2 listopada, we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze święte o godz. 8:00 oraz o 16:00 (po niej procesja z wypominkami).
Ważnym elementem jest możliwość uzyskania odpustu dla siebie, bądź dla duszy w czyśćcu cierpiącej w czasie trwania oktawy uroczystości Wszystkich Świętych. Aby go uzyskać trzeba spełnić następujące warunki:
1. Wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe dni roku - cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej), jeden raz na dzień.
2. Wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam OJCZE NASZ i WIERZĘ W BOGA, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust te można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada.
3. Warunki zwykłe odpustów: spowiedź sakramentalna, Komunia św, modlitwa w intencjach Ojca św. (w intencjach Ojca św. można odmówić np. jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę); do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków wówczas odpust ten będzie cząstkowy.
4. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego. Należy także doceniać zyskiwanie odpustów cząstkowych