Na Bieżąco

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkiego Postu
05 kwietnia 2018 r. – Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii Kościoła Wielki Tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne. Przeżywamy dziś radosne chwile uroczystego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy i słuchamy opisu Jego Męki. W ciągu nadchodzących dni przeżywać będziemy Misterium Paschalne. Przeżywając zbawcze wydarzenia sprzed 2000 lat, pełni wiary podążać będziemy śladami Syna Bożego, aby w ten sposób zasłużyć na udział w Jego Zmartwychwstaniu.

2. W związku z panującym zagrożeniem epidemicznym, skromniejsze będą obchody Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zgodnie z decyzja Księdza Biskupa Ordynariusza – serdecznie zachęcam i zapraszam do przeżycia tych uroczystościw łączności z naszym kościołem i w jedności całej naszej Rodziny Parafialnej korzystając z przekazu internetowego.

3. Wielki Czwartek – Kościół przeżywa Ostatnią Wieczerzę – ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. Po Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej adoracja Pana Jezusa transmitowana on-line.

4. Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół nie celebruje Mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Na liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Kościół zachęca, aby post zachować także w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej czyli do wieczornych obrzędów i Mszy Św. Wigilii Paschalnej. Po nabożeństwie wielkopiątkowym adoracja Pana Jezusa transmitowana on-line. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 09.00 transmitowana on-line.

5. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego – jest świętowaniem naszego zanurzenia w Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa przez sakrament chrztu oraz sprawowanie Najświętszej Ofiary – Eucharystii ze Zmartwychwstałym Panem.
Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 18.00 liturgią Światła, następnie liturgia Słowa, liturgia chrzcielna, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i liturgia Eucharystyczna.

6. Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa – największa uroczystość w Kościele i najważniejsze wydarzenie w historii ludzkości. Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 08.00. Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną będą o godz. 11.00 i 15.00

7. Zwracam się z prośbą do rodzin z ul. Smyków o pomoc przy niezbędnych, przedświątecznych pracach porządkowych – Państwo: Kłóś, Michałowska, Włosiński i Ogiela.

8. Prasa katolicka. W zakrystii jest do nabycia bieżący numer „Niedzieli”. Otrzymaliśmy także informację, będzie do nabycia świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego”. Są jeszcze do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne w ramach dzieła pomocy Caritas.