Ogłoszenia duszpasterskie

29 stycznia 2023 r. – IV Niedziela zwykła

 1. Rozpoczynający się miesiąc luty w Kościele jest poświęcony modlitwom za konających. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na ubezpieczenie kościoła, kaplicy i budynków parafialnych. Bóg zapłać za wsparcie w tej sprawie.
 2. W liturgii tygodnia:
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  • piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
  • niedziela – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
 4. W  czwartek przypada  święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przyjdziemy do świątyni z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić. Poświęcenie gromnic w czasie każdej Mszy św. Święto Ofiarowania Pańskiego przypomina nam, że Chrystus jest Światłością świata i On oświetla drogi naszego życia. W wędrówce przez życie prowadzi nas Matka Najświętsza i tak jak kiedyś przyniosła Chrystusa do jerozolimskiej świątyni tak i nas niech prowadzi przez całe życie, abyśmy przy końcu naszych dni spotkali Chrystusa w szczęśliwej wieczności. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.  
 5. W czwartek przypada 48 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego, biskupa seniora Diecezji Tarnowskiej.
 6. Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób, które złożyły śluby zakonne i o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego.
 8. I czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 16.30 Różaniec za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a o godz. 17.00 Msza Św.
 9. W I piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 15.30, a zakończymy nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00.
  W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.
  Z Panem Jezusem odwiedzę Parafian od godz. 9.00.
  Po Mszy Św. wieczorowej serdecznie proszę o pomoc przy rozebraniu dekoracji Bożonarodzeniowej w naszym kościele.
 10. W I sobotę – Msza św. godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 11. Przyszła niedziela to niedziela Różańcowa. Po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

 12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Dębowej i z ul. Krzyżanowickiej za pomoc w sprzątaniu kościoła, otoczenia kościoła i za złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać.W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Krzyżanowickiej i Słomki – Państwo: Surma, Maliszczak, Ignacyk i Cetnarski.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów są do nabycia – bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także do nabycia lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 14. Program wizyty duszpasterskiej:
  • Poniedziałek – od godz. 18.00 – Krzyżanowice – od p. Golonka do p. Kubas
  • Wtorek – od godz. 14.00 – Słomka – od p. Cichoń do p. Ignacyk
  • Sobota – od godz. 9.00 – ul. Krzyżanowicka i Krzeczów ul. Dębowa – od p. Mularz do p. Baran
  • Niedziela – od godz. 17.00 – ul. Wygoda 139, blok B
 15. W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej rodziny parafialnej do wieczności śp. Józefa Brzezińskiego – lat 83 oraz śp. Mariana Szkolika – lat 74. Pogrzeb śp. Mariana będzie w środę o godz. 14.00. Różaniec za śp. Mariana w poniedziałek o godz. 16.30. Dusze śp. Józefa i Mariana polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.