Na Bieżąco

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu
01 grudnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Radość może być przeżywana w ciszy, skupieniu, refleksji. Wprowadźmy więc w okresie Adwentu więcej ciszy do naszych domów. Spróbujmy ograniczyć oglądanie telewizji, wideo czy gier komputerowych. Czas zaoszczędzony w ten sposób przeznaczmy na modlitwę, dobrą lekturę, spokojne – twórcze rozmowy, również na tematy religijne. To rozmodlenie i wyciszenie niech sprzyja rachunkowi sumienia, który zaowocuje dobrym przeżyciem adwentowej spowiedzi św. Dekoracja adwentowa kościoła przypomina o czterech niedzielach Adwentu, a także o tym, że każdy dzień przybliża nas do radosnego spotkania z Nowonarodzonym Zbawicielem świata.

2. Zapraszamy do udziału w Roratach, czyli we Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Korzystajmy z Eucharystii, przystępujmy do Komunii św.
Msze św. „Rorate” będą:
poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota – godz. 07.00
środa i piątek – o godz. 17.00
Pół godziny przed Mszą Św. będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. W liturgii tygodnia:
wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
środa – wsp. św. Barbary – patronki górników
piątek – św. Mikołaja, biskupa
niedziela – ur. Niepokalanego Poczęcia NMP

4. W czwartek rozpoczynamy Triduum Modlitw przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota  grudnia
6.  W I czwartek miesiąca – modlimy się w szczególny sposób o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne i misyjne.

7. W I piątek po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 15.30 do godz. 16.30.
W piątek po Mszy św. spotkanie św. Mikołaja z LSO i DSM.
Duszpasterskie odwiedziny z Panem Jezusem od godz. 9.00

8. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Roratach.

9. W przyszłą niedzielę ofiary w kopertach składane na tacę przeznaczone są na remont dachu naszego kościoła

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Ofiary złożone do puszki będą przeznaczone na ten cel.

11. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy dzieci.

12. Od dziś można będzie nabyć opłatki. Rozprowadzać je będą przed kościołem Członkowie Rady Parafialnej. W ciągu tygodnia można je również nabyć w zakrystii. Składane przy opłatkach ofiary, przeznaczone są na całoroczne wynagrodzenie p. Organisty. Bóg zapłać. Przed kościołem panie z Caritasu rozprowadzać będą świece wigilijne. Ofiary ze  świec przeznaczone są na dzieła charytatywne w naszej diecezji i parafii.

13. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Krzeczowa za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. W sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Krzeczowa – Państwo: Bigaj, Bawół, Skowronek i Baran.

Na poniżej zamieszczony numer rachunku bankowego można dokonywać wpłat

BANK PKO BP

tytułem "REMONT DACHU KOŚCIOŁA"