21 kwietnia 2024 r. – Niedziela Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiejsza niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać.
  2. W liturgii tygodnia:
    • wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
    • środa – wspomnienie św. Jerzego, męczennika
    • czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
  4. W czwartek – z racji święta św. Marka Ewangelisty, serdecznie zapraszam na modlitwę błagalną z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracach polowych i sadowniczych. Procesja do krzyża misyjnego po Mszy Św. o godz. 18.00
  5. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.
  6. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla LSO – aspirantów, ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
  7. Następna niedziela to Niedziela Rodzin – prosimy Rodziny o przygotowanie liturgii na Mszę Św. o godz. 11.00
  8. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary w kopertach złożone na tacę na dalsze prace konserwatorskie i budowlane przy naszym kościele i za ofiary wpłacone na konto bankowe w marcu. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom z naszej parafii i z poza naszej parafii.
  9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła, otoczenia kościoła, udekorowaniu kościoła i ofiarę złożoną na środki czystości. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Wygoda – Państwo: Marcinkiewicz, Owsiak,  Konieczko, Pala.
  10. O pomoc przy pracach porządkowych, miedzy innymi w dzwonnicy prosimy o pomoc rodziny z ul. Wygoda – Państwo: Dominik, Suwara, Gajewski, Kosowski i Świerblewski.
  11. Prasa katolicka – zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.