18 września 2022 r. XXV Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Kościele w Polsce przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży polskiej. Ofiary składane do puszki przeznaczone na potrzeby UPJPII w Krakowie, sekcja w Tarnowie. Bóg zapłać.

2. W liturgii tygodnia:

• poniedziałek – wsp. św. Januarego, biskupa i męczennika
  • wtorek – wsp. śś. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników
  • środa – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • piątek – wsp. św. Ojca Pio, kapłana

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. W  piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 17.00, a zakończymy nabożeństwem ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.

5. Następna niedziela w naszej diecezji przeżywana jest jako Niedziela Synodalna. Na Mszę Św. o godz. 08.00 serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii i prosimy o włączenie się w przygotowanie liturgii

6. Następna  ostatnia  niedziela września, w naszej diecezji jest Dniem Modlitw o Trzeźwość. W ten dzień  odbywa się diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. W naszej wspólnocie parafialnej zechciejmy  włączyć się duchowo w tę pielgrzymkę, a po Mszy św. – wobec Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie – wyśpiewamy przebłagalne suplikacje.

7. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary w kopertach złożone na tacę  oraz wpłacone na konto bankowe z przeznaczeniem na dalsze prace konserwatorsko-budowlane przy naszym kościele. Wszystkim Ofiarodawcom z Parafii i z poza naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła, otoczenia kościoła i udekorowaniu kościoła.  Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Wygoda – Państwo: Konieczko, Daniec, Dominik, Gajewski, Wójcik. Rodzinom z poprzedniego tygodnia dziękujemy za zakup środków czystości do sprzątania kościoła. Bóg zapłać.

9. W sobotę o godz. 10.00 będzie spotkanie dla LSO – ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

10. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także dla dzieci wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są do nabycia kalendarze ścienne i kalendarze rolnicze na rok 2023.