.

Ogłoszenia duszpasterskie – 05 lipca 2020 r.
XIV Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę uwielbiamy Boga Ojca w modlitwie adoracyjnej. Po Mszy Św. o godz. 08.00 zmiana tajemnic Różańca  Świętego dla róż różańcowych kobiet i mężczyzn.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
środa – wsp. św. Jana z Dukli, kapłana
sobota – św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. W piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 16.00, a zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.Msza św. o godz. 18.00.

5. W następną niedzielę ofiary w kopertach składane na tacę rzeznaczone są na remont dachu kościoła.

6. Informacja od Księdza Przewodnika Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę: "Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na 38. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ma charakter sztafetowy, a nasza bocheńska grupa nr 6 wyruszy na szlak w piątek, 21 sierpnia. Zapisy są możliwe wyłącznie poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Bochni.Formularz Zgłoszeniowy

7. Serdeczne podziękowanie składam za złożone ofiary na tacę w minioną niedzielę,  z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Smyków i z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, udekorowaniu kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul.  Wygoda – Państwo: Mazurek, Rzymek, Góra i  Kasprzyk.

9. Serdecznie dziękuję pewnej rodzinie z ul. Birków i rodzinom z Isp za ofiary złożone na nowe kinkiety do naszego kościoła. Bóg zapłać.

10. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.  W Gościu Niedzielnym jest artykuł związany w „Wieczorem uwielbienia” w naszym kościele.

11. Z radosnych wieści – rozpoczęcie prac konserwatorsko-remontowych przy dzwonnicy. Z przykrych informacji – włamanie i kradzież kosiarki.

12. Przypominam, że na cmentarzu został uruchomiony monitoring z rejestracją.