.

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 września 2020 r.
XXVI Niedziela zwykła

1. Niedziela Synodalna łączy nas we wspólnej modlitwie o błogosławione owoce V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W dzisiejszą niedzielę łączymy się z całą diecezją w modlitwie wynagradzającej za grzechy spowodowane alkoholem. Po Mszy św. odśpiewamy przebłagalne „Suplikacje” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na utrzymanie pamiątek w Ziemi Świętej. Bóg zapłać.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika
wtorek – św. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
środa – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora
                          Kościoła
piątek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów
niedziela – wsp. św. Franciszka z Asyżu – Patrona Ekologów

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. Od czwartku – 1 X – rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszam i zachęcam do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw różańcowych. Od tego tygodnia Msze św. wieczorowe będą o godz. 17.00

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota września.

6. W I czwartek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 15.00, a zakończymy nabożeństwem Różańcowym ofiarowanym za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele  o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.

7. W I piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 15.00, a zakończymy nabożeństwem różańcowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00.W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. Z Panem Jezusem odwiedzę Parafian od godz. 09.00.

8. W I sobotę – Msza św. godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone z nabożeństwem różańcowym.

9. W sobotę o godz. 10.00 obędzie się spotkanie DSM. Serdecznie zapraszamy.

10. Przyszła niedziela – I miesiąca – adoracyjna. W naszej rodzinie parafialnej jest to Niedziela Różańcowa – po Mszy Św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn i kobiet.

11. Odpust Maryjny w Bochni – piesza pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium. Szczegółowe informacje są na afiszu wywieszonym na tablicy ogłoszeń duszpasterskich. Informacje dotyczące Pieszej Pielgrzymki z naszej parafii do Sanktuarium przekażę w ogłoszeniach duszpasterskich w przyszłą niedzielę

12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Krzyżanowic za pomoc w sprzątaniu kościoła, otoczenia kościoła, wykoszenie trawy i udekorowanie kościoła.  Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Krzyżanowic – Państwo: Dziewięcki, Gucwa, Kwestorowski, Słonina i Piskorz.

13. Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Andrzeja Kuklę – lat 49, mieszkającego w Bochni, ale pogrzeb śp. Andrzeja odbył się w naszej parafii. Duszę śp. Andrzeja polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.