Ogłoszenia duszpasterskie

26 listopada 2023 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata

 1. Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Radość może być przeżywana w ciszy, skupieniu, refleksji. Wprowadźmy więc w okresie Adwentu więcej ciszy do naszych domów. Dekoracja adwentowa kościoła przypomina o czterech niedzielach Adwentu, a także o tym, że każdy dzień przybliża nas do radosnego spotkania z Nowonarodzonym Zbawicielem świata.
  Pierwsza niedziela miesiąca –  dzień modlitwy w intencji Róż Różańcowych w naszej parafii. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic Różańca Świętego dla róż kobiet i mężczyzn.
  Serdecznie dziękuję Ks. Krzysztofowi za wprowadzenie w atmosferę duchowego przygotowania do przeżycia czasu misji świętych w naszej parafii.
 2. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
 4. W najbliższym tygodniu Roraty we wtorek i sobotę o godz. 07.00, w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00,
 5. W tym tygodniu  przypada I czwartek grudnia. W I czwartek serdecznie zapraszam do modlitwy różańcowej za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00, a Różaniec o godz. 16.30
 6. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – to wydarzenie przypomina, że każdy z nas na wyznaczone zadanie przez Boga – tylko trzeba je właściwie odczytać i wypełnić w życiu. Niepokalanie Poczęta zawsze jest gotowa pomóc w wiernym wypełnieniu woli Bożej. Msza św. o godz. 17.00.
  Godzina Łaski – modlitwa o którą prosiła Maryja Niepokalana połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od godz. 12.00 – 13.00.
 7. W piątek przed Mszą  Św. serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.  Rozpoczniemy o godz. 16.00. O godz. 16.30  Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Godzinkach Msza Św.
 8. W sobotę o godz. 09.00 odbędzie się spotkanie LSO, na którą zapraszamy wszystkich aspirantów ministrantów i lektorów.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary w kopertach składane na tacę ,  przeznaczone są na prace konserwatorsko-budowlane przy naszym kościele.
 10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom ze Słomki za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, a szczególnie za odśnieżenie wokół kościoła oraz złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać.
  W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom ze Słomki – Państwo: Mucha, Leszczyński, Mucha, Marks
 11. Serdeczne podziękowanie składam za wykonaną dekorację adwentową w naszym kościele. Bóg zapłać. 
 12. Bombka w ramach pomocy „Paczuszka dla maluszka” – można pobrać z choinki postawionej przy ołtarzu Matki Bożej, tymi darami wesprzeć matki z małymi dziećmi. Dary można pozostawić przy choince w naszym kościele, a koordynatorzy akcji przekażą je potrzebującym.
 13. Sianko na stół wigilijny przygotowane przez Caritas naszej parafii – można pobrać u pań Caritasu.
 14. Jak co roku, od pierwszej niedzieli Adwentu, po każdej Mszy Św. są rozprowadzane w naszej parafii opłatki. Rozprowadzać je będą członkowie Rady Parafialnej. Opłatki można także nabywać w ciągu tygodnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.
 15. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Dla dzieci grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także wydanie specjalne magazynu „Gościa Niedzielnego” poświęcone zagadnieniom z historii Kościoła. Są do nabycia kalendarze misyjne na rok 2024.

Informacja dla osób, które chciałyby wesprzeć dzieci i matki  będące w potrzebie w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”

Szczęść Boże!

Poniżej przesyłam listę darów, które będziemy zbierać dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w ramach akcji "Paczuszka dla maluszka"

Zbiórka darów: Małopolskie Hospicjum dla dzieci w Krakowie
Termin: 3–17 grudnia 2023 r.

 • Ubrania w rozmiarach od 122 do 176 cm i rozmiary XS, S, M (dresy, piżamy, getry, koszulki bawełniane);
 • Ręczniki frotte i z mikrofibry, Prześcieradła z gumką 90/200, 160/200, pościel 160/200 i 140/200, 150/200;
 • Pieluchy dla dzieci w rozmiarach od 4 do 7, Pieluchy dla dorosłych w rozmiarach XS, S, M, Podkłady higieniczne;
 • Kosmetyki pielęgnacyjne, chusteczki nawilżane, nawilżony papier toaletowy, szczoteczki i pasty do zębów;
 • Proszki do prania, płyny do płukania, środki czystości, chemia gospodarcza;
 • Zabawki edukacyjne i sensoryczne, Zabawki typu auta, auta sterowane, zabawki na pilota, Klocki lego, lego duplo, klocki piankowe, gry planszowe, puzzle, płyty do słuchania bajek, Lalki typu baby born i Barbie, książki, przybory szkolne, malowanki, plecaki, przytulanki;
 • Słodycze i żywność, miody, syropy owocowe, soki, nutridrinki,  żywność sucha z długim terminem ważności (konserwy, dżemy, przeciery, makarony, ryż, mąka, kasza);
 • Żywność z przeznaczeniem dla dzieci (słoiczki, soczki, tubki wyciskane – deserki);

Koordynatorzy Maria Grzybek i Marcin Grzybek (tel. 537 437 402)

Serdecznie pozdrawiamy,
Maria i Marcin