.

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 listopada 2021 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Dziękujemy Panu Bogu, że wraz z całym Kościołem możemy  celebrować Królewską godność Jezusa Chrystusa. Po  Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
Zbiórka do puszek – „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Błogosławieństwo nowych lektorów po zakończonym dekanalnym kursu dla lektorów w parafii p.w. św. Jana Nepomucena w Bochni – wśród nich jest trzech nowych lektorów z naszej parafii.
W naszej parafii przygotowujemy się do przyjęcia jednego z aspirantów do grona ministrantów przy naszej parafii.
Pan Grzegorz uczestniczy w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii – obejmijmy nasza modlitwą wszystkich uczestników rekolekcji świętych.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
                        Patronki muzyki kościelnej
środa – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy,
                 Męczenników

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. Różaniec z wypominkami za zmarłych we wtorek, w środę i w piątek o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 14.30. W środę po Różańcu Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.  Rozpoczniemy o godz. 16.00. O godz. 16.30 Różaniec z wypominkami naszych zmarłych, a po Różańcu wieczorowa Msza Św. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny
– I Niedziela Adwentu. Hasłem nowego roku liturgicznego są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”.  Następna niedziela w naszej diecezji jest Niedziela Synodalną, dlatego prosimy Rodziny o włączenie się w przygotowanie liturgii.

7. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary złożone na prace konserwatorskie przy naszym kościele. Wszystkim Ofiarodawcom z naszej Parafii i spoza naszej parafii składam „Bóg zapłać”.

8. Serdeczne podziękowanie składamy Urzędowi Gminy w Bochni za przyznaną dotację na prace konserwatorskie. Dotacja została już rozliczona. Bóg zapłać.

9. Jak co roku, od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli za tydzień, po każdej Mszy Św. przed kościołem rozprowadzane będą w naszej parafii opłatki. Rozprowadzać je będą członkowie Rady Parafialnej. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na całoroczne wynagrodzenie pracy p. Organisty, który służy całej wspólnocie swoją grą i śpiewem. Jeśli chcemy, by liturgia była piękna, to zechciejmy również, by w naszym kościele nie zabrakło pięknego śpiewu. Bardzo proszę o życzliwe i poważne potraktowanie tej sprawy.

10.  Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół  powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Wygoda: – Państwo: Konieczko, Daniec, Dominik, Gajewski, Wójcik, Gwóźdź, Mroczek i Broszkiewicz

11. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Dla dzieci grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są do nabycia kalendarze misyjne na rok 2022.