.

Ogłoszenia duszpasterskie  – 22 maja 2022 r.
VI Niedziela Wielkanocna.

1. W poniedziałek, wtorek i w środę obchodzimy kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe – przed uroczystością  Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przed Mszą Św. udamy się w procesji do Krzyży ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.
Serdecznie zapraszam dziś i w następną niedzielę na wspólne – wraz z orkiestrą z Bochni – śpiewanie majówki w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 15.00

2. W liturgii tygodnia:
wtorek – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych
środa – wsp. św. Grzegorza VII, papieża
czwartek – wsp. św. Filipa Nereusza, kapłana
niedziela – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki – wszystkim Drogim Mamom dziękujemy za dar życia i prosimy o błogosławieństwo Boże i obfitość łask Bożych w wypełnianiu obowiązków wynikających z daru macierzyństwa.

5. W piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 17.00, a zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00.
W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego – przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM. Zapraszamy na to spotkanie dziewczęta, które chcą pomagać w DSM.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie LSO – zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów – przygotowanie będzie dotyczyło miedzy innymi procesji Bożego Ciała. Obecność obowiązkowa.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przyszła niedziela jest Także Niedziela Synodalną, dlatego prosimy rodziny o przygotowanie liturgii Słowa na Mszę Św. o godz. 11.00

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom ze Słomki za pomoc w sprzątaniu kościoła, jego otoczenia, udekorowaniu kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom ze Słomki, z ul. Krzyżanowickie i z ul. Ispy – Państwo: Kociołek, Ignacyk, Durak i Kubas.

10. Serdecznie dziękuję p. Tomaszowi i paniom za pomoc w przycięciu krzewów przy pomniku św. Jana Pawła II i między plebanią
a kościołem. Bóg zapłać za przycięcie krzewów i oczyszczenie otoczenia pomnika i placu.

11. Wydarzenia duchowe:
- odpust ku czci Nawiedzenia NMP – wtorek – 31 maja – godz. 18.00
- Jubileusz 50-lecia kapłaństwa Ks. Prof. Józefa Łacha – niedziela 05 czerwca – godz. 11.00
- uroczystość Bożego Ciała – 16 czerwca – przygotowanie czterech ołtarzy

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także do nabycia dla dzieci czerwcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.