Ogłoszenia duszpasterskie

28 maja 2023 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dziś wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję wobec wszystkich języków, ludów i narodów. Przeżywamy również rocznicę Sakramentu Bierzmowania i przyjętych przez nas obowiązków apostołowania słowem i przykładem chrześcijańskiego życia.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Zachęcamy naszych chorych Parafian do ofiarowania modlitwy i cierpienia za naszych misjonarzy i misjonarki.
 3. Przypominam, że w liturgii kończy się okres wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej.
 4. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
  • środa – uroczystość Nawiedzenia NMP
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • sobota – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
  • niedziela – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
 6. W poniedziałek –  święto NMP Matki Kościoła – Msza Św. o godz. 18.00
 7. W środę przypada uroczystość Nawiedzenia NMP w domu św. Elżbiety – drugi odpust parafialny. Msza Św. będzie sprawowana o godz. 18.00. W tym dniu kończymy także uroczystą formę nabożeństwa majowego.
 8. W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka – naszą modlitwą otoczmy wszystkie dzieci, prosząc o potrzebne dla nich łaski.
 9. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca.
 11. Pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej  modlitwy za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a o godz. 18.00 Msza Św. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania za spowiedzi św.
 12. W I piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00.
  W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.
  Z Panem Jezusem odwiedzę Parafian od godz. 9.00
 13. W I sobotę – Msza Św. o godz. 18.00 i po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP
 14. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie LSO i DSM związane z przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała
 15. Przyszła niedziela – I miesiąca – adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla róż różańcowych kobiet i mężczyzn.
 16. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Smyków za pomoc w sprzątaniu kościoła, jego otoczenia i udekorowanie kościoła kwiatami na uroczystość odpustową. Serdecznie dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła, przy pomniku św. Jana Pawła II i przy zabudowaniach gospodarczych. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Smyków – Państwo: Lalik, Ćwik, Duda, Polowiec i Bacik.
 17. Serdecznie dziękuję zespołowi „Umiłowani” i wspólnocie ewangelizacyjnej „Galilea” za przygotowanie i poprowadzenie w piątek nabożeństwa „Drogi Światła”. Bóg zapłać.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także do nabycia dla dzieci czerwcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz specjalne wydanie magazynu „Niedziela”.