Na Bieżąco

Ogłoszenia duszpasterskie  –  II Niedziela Zwykła
–  19 stycznia 2020 r.

1. W Kościele rozpoczęliśmy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. We wtorek i w środę w szczególny sposób nasze serca i myśli kierują się ku naszym Babciom i Dziadziom wyrażając im słowem i modlitwą naszą wdzięczność za wszelkie dobro, którego doznajemy na co dzień.

3. W liturgii tygodnia:
wtorek – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
piątek – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
sobota – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

4. Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ten tydzień zachęci nas do ciągłej troski i modlitwy o jedność – aby Chrystusowy testament z Wieczernika był podstawą jedności wszystkich chrześcijan na całym świecie.

5. W piątek o godz. 19.00  w salce na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego

6. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszam rodziny naszej parafii. Bardzo proszę o włączenie się rodzin w przygotowanie liturgii.

7. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary złożone na remont dachu naszego kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom ze Słomki  za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom ze Słomki – Państwo: Gawłowicz, Rutkowski, Kurek, Łopuszyński.

9. W niedzielę – 02 lutego – na plebani jest organizowane spotkanie opłatkowe dla seniorów naszej parafii. Organizatorzy proszą, aby seniorzy do niedzieli – 26 stycznia, zgłosili swój udział w Opłatku. Zapisać się można w zakrystii lub kancelarii. Ta prośba podyktowana jest sprawami organizacyjnymi spotkania opłatkowego dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy.  Informacje można przekazywać na numer telefonu ks. Marian – tel: 608256459.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący  numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz dla dzieci lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

11. W sprawach dotyczących prac przy dzwonnicy, pragnę poinformować, że w piątek będzie wizyta Pani konserwator z Tarnowa.